  • 2512067007Y3
2512067007Y3
advertisement
Manufacturer No:
2512067007Y3
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2512067007Y3
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
2512067007Y3
Description:
FAIR-RITE - 2512067007Y3 - FERRITE BEAD, 0.04OHM, 3A, 1206
Step5Bar-code shipping tag
2512067007Y3
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
    SMD/SMT
  • Resistance
    40mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    3A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    70Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    3A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    40mOhm
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Height (Max)
    0.051 1.30mm