  • 2518061517Y0
2518061517Y0
advertisement
Manufacturer No:
2518061517Y0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2518061517Y0
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite,Bead,SMT,1806,150 Ohms@100MHz,0.400A,2518061517Y0
Step5Bar-code shipping tag
2518061517Y0
  • Package / Case
    1806 (4516 Metric)
  • Number of Pins
    1806
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    400mA
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm