  • 25LC640AT-I/MNY
25LC640AT-I/MNY
advertisement
Manufacturer No:
25LC640AT-I/MNY
HK JDW NO:
536-25LC640AT-I/MNY
Package:
8-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
25LC640AT-I/MNY
Description:
Surface Mount 8 Pin Memory IC 25LC640A 64 kb kb 3mm mm 5mA mA
Quantity:
In Stock : 6072
Step5Bar-code shipping tag
25LC640AT-I/MNY
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    4.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Nominal Supply Current
    5mA
  • Clock Frequency
    10MHz
  • Access Time
    100 ns
    SPI
  • Memory Width
  • Length
    3mm
  • Width
    2mm