  • 25LC640AT-M/SN
25LC640AT-M/SN
advertisement
Manufacturer No:
25LC640AT-M/SN
HK JDW NO:
536-25LC640AT-M/SN
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
25LC640AT-M/SN
Description:
3/5V V Surface Mount 8 Pin Memory IC 25LC640A 64 kb kb 4.9mm mm 5mA mA
Quantity:
In Stock : 3484
Step5Bar-code shipping tag
25LC640AT-M/SN
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    3A001.A.2.C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Nominal Supply Current
    5mA
  • Clock Frequency
    10MHz
  • Access Time
    50 ns
    HARDWARE/SOFTWARE
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm