  • 25MXC10000MEFCSN22X40
25MXC10000MEFCSN22X40
advertisement
Manufacturer No:
25MXC10000MEFCSN22X40
HK JDW NO:
683-25MXC10000MEFCSN22X40
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
MXC 10000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
25MXC10000MEFCSN22X40
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    MXC
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10000μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm