  • 25PJV150M6.3X8
25PJV150M6.3X8
advertisement
Manufacturer No:
25PJV150M6.3X8
HK JDW NO:
683-25PJV150M6.3X8
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 150UF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
25PJV150M6.3X8
    Select All
  • Mfr
    Rubycon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    PJV
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    150 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    84 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.68 A @ 100 kHz
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)