  • 25RX30330MT810X12.5
25RX30330MT810X12.5
advertisement
Manufacturer No:
25RX30330MT810X12.5
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-25RX30330MT810X12.5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
RX30 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 434mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~130°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25RX30330MT810X12.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RX30
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 130°C
  • Ripple Current
    434mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    150mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    434mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm