  • 25SVP22M
25SVP22M
advertisement
Manufacturer No:
25SVP22M
HK JDW NO:
590-25SVP22M
Package:
Radial, Can - SMD
Purchasing and Inquiry
25SVP22M Overview
In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 50mOhm.Dissipation factor of the part is 10 %.When operating at -55°C~105°C, the temperature should remain stable.
25SVP22M Features
a 50mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
25SVP22M Applications
  • Medical equipment
  • Motherboards
  • Buck up Power Supplies of CPU(VRM etc.)
  • Servers and adapters (laptop power supplies)
  • Switching Power Supply and DC/DC Converter.
  • Phone chargers
  • Miniature high Power Supply.
  • LED driver power supplies
Step5Bar-code shipping tag
25SVP22M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 25SVP22M.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Series
    OS-CON™, SVP
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    4141
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    275μA
  • Ripple Current
    2A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10.3mm