  • 25SVPK33M
25SVPK33M
advertisement
Manufacturer No:
25SVPK33M
HK JDW NO:
590-25SVPK33M
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
25SVPK33M
Purchasing and Inquiry
25SVPK33M Overview
Systems need 820mA @ 100kHz ripple current at high frequency to be powered.Electrical device with 35mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).To enable 41mA @ 120Hz to fully perform its function, a ripple current @ Low Frequency must be provided.Stable operation requires -55°C~125°C as the operating temperature.
25SVPK33M Features
820mA @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 35mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
25SVPK33M Applications
Step5Bar-code shipping tag
25SVPK33M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 25SVPK33M.
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OS-CON™, SVPK
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    41mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    820mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm