  • 25YXM47MEFCTA5X11
25YXM47MEFCTA5X11
advertisement
Manufacturer No:
25YXM47MEFCTA5X11
HK JDW NO:
683-25YXM47MEFCTA5X11
Description:
YXM 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 130mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25YXM47MEFCTA5X11
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    91mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    130mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Series
    YXM
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%