  • 270X232A253B1A1
270X232A253B1A1
advertisement
Manufacturer No:
270X232A253B1A1
HK JDW NO:
221-270X232A253B1A1
Package:
Datasheet:
270X232A253B1A1
Description:
POT 25K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
270X232A253B1A1
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    25kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.125 (3.18mm)
  • Rotation
    300°
  • Size - Body
    Round - 0.626Dia x 0.375 H 15.9mmx9.53mm
  • Actuator Length
    1.000 25.40mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%