  • 271-432-RC
271-432-RC
advertisement
Manufacturer No:
271-432-RC
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-271-432-RC
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 43.2Ohm,
Quantity:
In Stock : 2168
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
271-432-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    43.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Lead Diameter
    540 μm
  • Length
    6.8mm