  • 2807S1R020NHD4BAA
2807S1R020NHD4BAA
advertisement
Manufacturer No:
2807S1R020NHD4BAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-2807S1R020NHD4BAA
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
2807S1R020NHD4BAA
Description:
CAP TRIMMER 0.7-20PF 100V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2807S1R020NHD4BAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    2807S
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.213W 7.20mmx5.40mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Q @ Freq
    1000 @ 10MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    0.7pF~20pF
  • Height
    2.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.55mm