  • 293D105X0025A2T
293D105X0025A2T
advertisement
Manufacturer No:
293D105X0025A2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D105X0025A2T
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
293D105X0025A2T
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    100mA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm