  • 293D156X9010C2T
293D156X9010C2T
advertisement
Manufacturer No:
293D156X9010C2T
HK JDW NO:
866-293D156X9010C2T
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Polar Tape and Reel 6032-28
Step5Bar-code shipping tag
293D156X9010C2T
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    160mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.5μA
  • Length
    6mm
  • Width
    2.5mm