  • 293D474X9020A2WE3
293D474X9020A2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D474X9020A2WE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D474X9020A2WE3
Package:
Molded
Datasheet:
293D474X9020A2WE3
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 14Ohm Tantalum Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
293D474X9020A2WE3
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    2V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14Ohm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm