  • 293D685X9035C2WE3
293D685X9035C2WE3
advertisement
Manufacturer No:
293D685X9035C2WE3
HK JDW NO:
866-293D685X9035C2WE3
Package:
Datasheet:
293D685X9035C2WE3
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm Polar Tantalum Tape and Reel 6032-28
Step5Bar-code shipping tag
293D685X9035C2WE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    300kV
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm