  • 298W107X0010D
298W107X0010D
advertisement
Manufacturer No:
298W107X0010D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-298W107X0010D
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
298W107X0010D
Description:
100μF ±20% 15Ohm Digi-Reel® 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
298W107X0010D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    MICROTAN®, 298W
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Manufacturer Size Code
    Q
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm