  • 299D106X9020CB6
299D106X9020CB6
advertisement
Manufacturer No:
299D106X9020CB6
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-299D106X9020CB6
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
299D106X9020CB6
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 2μA Tape & Reel (TR) Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D106X9020CB6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    4.75mm
  • Width
    7.1mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 299D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.230W 7.10mmx5.84mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2μA
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    9.65mm
  • Height Seated (Max)
    0.380 9.65mm