  • 299D226X0025DB1E3
299D226X0025DB1E3
advertisement
Manufacturer No:
299D226X0025DB1E3
HK JDW NO:
874-299D226X0025DB1E3
Datasheet:
299D226X0025DB1E3
Description:
22μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min Bulk Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D226X0025DB1E3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.270W 7.10mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.440 11.17mm