  • 299D476X0035FB6
299D476X0035FB6
advertisement
Manufacturer No:
299D476X0035FB6
HK JDW NO:
874-299D476X0035FB6
Datasheet:
299D476X0035FB6
Description:
47μF ±20% Tape & Reel (TR) Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D476X0035FB6
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.360W 9.14mmx9.14mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.620 15.74mm