  • 29F0418-0SR-10
29F0418-0SR-10
advertisement
Manufacturer No:
29F0418-0SR-10
HK JDW NO:
449-29F0418-0SR-10
Package:
8-SMD, Flat Lead
Datasheet:
29F0418-0SR-10
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 8SMD 4LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
29F0418-0SR-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Flat Lead
  • Weight
    322.050583mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    29
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.177W 6.10mmx4.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    4
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    6A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    7.0358mm
  • Length
    6.1mm