  • 2C25Z5U474M050B
2C25Z5U474M050B
advertisement
Manufacturer No:
2C25Z5U474M050B
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-2C25Z5U474M050B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF 50V Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
2C25Z5U474M050B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.988mm