  • 2EZ8.2D10E3/TR8
2EZ8.2D10E3/TR8
advertisement
Manufacturer No:
2EZ8.2D10E3/TR8
HK JDW NO:
523-2EZ8.2D10E3/TR8
Datasheet:
2EZ8.2D10E3/TR8
Description:
2.3Ohms ±10% 5μA @ 6V -65°C~150°C DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
2EZ8.2D10E3/TR8
  • Lifecycle Status
    LIMITED TIME BUY (Last Updated: 1 month ago)
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Base Part Number
    2EZ8V2
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    2W
  • Impedance-Max
    2.3Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V