  • 2PLB8LB-012/024VDC
2PLB8LB-012/024VDC
advertisement
Manufacturer No:
2PLB8LB-012/024VDC
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-2PLB8LB-012/024VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2PLB8LB-012/024VDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP65, NEMA 4X, 12
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.00mm)
  • Voltage
    12V 24V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    28.00mm Dia