  • 2R5SVT560M
2R5SVT560M
advertisement
Manufacturer No:
2R5SVT560M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-2R5SVT560M
Package:
Datasheet:
2R5SVT560M
Description:
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 6.4mm) SMD 0.016 Ohm 1100mA 2000h 125°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2R5SVT560M
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.32
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    2.5VDC