  • 3.0SMCJ60ATR
3.0SMCJ60ATR
advertisement
Manufacturer No:
3.0SMCJ60ATR
HK JDW NO:
730-3.0SMCJ60ATR
Step5Bar-code shipping tag
3.0SMCJ60ATR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    66.7V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    96.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    60V