  • 3006W-1-105LF
3006W-1-105LF
advertisement
Manufacturer No:
3006W-1-105LF
HK JDW NO:
103-3006W-1-105LF
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.75W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3006W-1-105LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.190 Facex0.750L 6.35mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Base Part Number
    3006W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    5.33mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Rated Temperature
    70°C
    5400 deg
  • Height
    6.35mm