  • 3009P-1-504LF
3009P-1-504LF
advertisement
Manufacturer No:
3009P-1-504LF
HK JDW NO:
103-3009P-1-504LF
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN
Step5Bar-code shipping tag
3009P-1-504LF
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Size / Dimension
    Rectangular- 0.354 x 0.190 Facex0.750L 8.98mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    4.83mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    5.33mm
  • Working Voltage
    400V
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Rated Temperature
    70°C