  • 300AWSP1J1M6RE
300AWSP1J1M6RE
advertisement
Manufacturer No:
300AWSP1J1M6RE
HK JDW NO:
239-300AWSP1J1M6RE
Package:
Datasheet:
300AWSP1J1M6RE
Step5Bar-code shipping tag
300AWSP1J1M6RE
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    300A
  • Termination
    PC Pin
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Current Rating
    100mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V