  • 3021-A-I-500
3021-A-I-500
advertisement
Manufacturer No:
3021-A-I-500
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
HK JDW NO:
468-3021-A-I-500
Package:
7-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
Description:
LED SUPP CC AC/DC 32V 500MA 7SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3021-A-I-500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-SIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    BuckPuck™ 3021
  • Size / Dimension
    0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.0mmx21.0mmx11.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    16W
  • Max Power Dissipation
    16W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    24VAC
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    7VAC
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Output
    32V Max
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    10.922mm
  • Length
    21.082mm
  • Width
    21.082mm