  • 302R29N680JV3E-****-SC
302R29N680JV3E-****-SC
advertisement
Manufacturer No:
302R29N680JV3E-****-SC
HK JDW NO:
407-302R29N680JV3E-****-SC
Description:
SC 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
302R29N680JV3E-****-SC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.080W 4.80mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    2.03mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
  • Height
    2.16mm
  • Length
    4.8mm
  • Thickness (Max)
    0.085 2.16mm
  • Thickness
    2.159mm