  • 3059J-1-200MLF
3059J-1-200MLF
advertisement
Manufacturer No:
3059J-1-200MLF
HK JDW NO:
103-3059J-1-200MLF
Package:
Datasheet:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 20 OHMS 10% 1-1/4IN Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
3059J-1-200MLF
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.315 x 0.190 Facex1.250L 8.00mmx4.83mmx31.75mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    J-Hook
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    70°C