  • 3094R-184GS
3094R-184GS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-184GS
HK JDW NO:
79-3094R-184GS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-184GS
  • Q @ Freq
    40 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Special Feature
    ROHS COMPLIANT
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    52mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18Ohm Max
  • Max DC Current
    52mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz