  • 3094R-391KS
3094R-391KS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-391KS
HK JDW NO:
79-3094R-391KS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-391KS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    220MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    70
  • Q Factor
    70
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm