  • 3094R-823HS
3094R-823HS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-823HS
HK JDW NO:
79-3094R-823HS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-823HS
  • Q Factor
    60
  • Special Feature
    ROHS COMPLIANT
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    64mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    12Ohm Max
  • Max DC Current
    64mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.5MHz