  • 30D477M035DD5A
30D477M035DD5A
advertisement
Manufacturer No:
30D477M035DD5A
HK JDW NO:
874-30D477M035DD5A
Datasheet:
30D477M035DD5A
Description:
30D 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Quantity:
In Stock : 766
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
30D477M035DD5A
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    470μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Length
    24.003mm