  • 30KPA70E3/TR13
30KPA70E3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
30KPA70E3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-30KPA70E3/TR13
Datasheet:
30KPA70E3/TR13
Step5Bar-code shipping tag
30KPA70E3/TR13
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
    P600, Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    P600
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Published
    1997
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    General Purpose
  • Base Part Number
    30KPA70
  • Voltage - Breakdown (Min)
    73.71V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V
  • Reverse Standoff Voltage
    70V
  • Peak Pulse Power
    30kW