  • 30LVQ10UB-R
30LVQ10UB-R
advertisement
Manufacturer No:
30LVQ10UB-R
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-30LVQ10UB-R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
30LVQ10UB-R
Description:
Cera-Mite 30LV 10pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.331Dia 8.40mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
30LVQ10UB-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 30LV
  • Size / Dimension
    0.331Dia 8.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    10pF
  • Terminal Pitch
    6.4mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    6.4008mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Size Code
    3319
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Diameter
    8.382mm
  • Height Seated (Max)
    0.457 11.60mm
  • Length
    8.4mm
  • Width
    4.7mm