  • 3115FS-12W-B30-A00
3115FS-12W-B30-A00
advertisement
Manufacturer No:
3115FS-12W-B30-A00
HK JDW NO:
567-3115FS-12W-B30-A00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3115FS-12W-B30-A00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    0.74lb 335.66g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2002
  • Series
    FS
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    8.50W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    8.5W
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    8.5W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    100mA
  • Frequency
    60Hz
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL, VDE
  • Life (Hours)
    50000 hours
  • RPM
    3250 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    32.0 CFM (0.896m3/min)
  • Power Consumption
    8.5W
  • Noise
    44.0 dB
  • Static Pressure
    0.180 in H2O (44.8 Pa)
  • Height
    80mm