  • 3115PS-12T-B10-A00
3115PS-12T-B10-A00
advertisement
Manufacturer No:
3115PS-12T-B10-A00
HK JDW NO:
567-3115PS-12T-B10-A00
Package:
Axial
Description:
AC Fan Axial Ball Bearing 115V 17.6CFM/19.4CFM 23dB/25dB (80 X 80 X 38mm)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3115PS-12T-B10-A00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2004
  • Series
    PS
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    4.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    4W
  • Current Rating (Amps)
    0.055A
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    55mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    1900 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    19.4 CFM (0.543m3/min)
  • Noise
    25.0 dB
  • Static Pressure
    0.080 in H2O (20.0 Pa)
  • Height
    38mm