  • 3252W-1-104MLF
3252W-1-104MLF
advertisement
Manufacturer No:
3252W-1-104MLF
HK JDW NO:
103-3252W-1-104MLF
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.75W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3252W-1-104MLF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    1.842719g
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2007
  • Series
    Trimpot® 3252 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.500 x 0.220 Face x 0.500 H 12.70mmx5.59mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    3252W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    13.34mm
  • Working Voltage
    400V
  • Lead Diameter
    0.71 mm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Height
    12.7mm