  • 3266W-1-200LF
3266W-1-200LF
advertisement
Manufacturer No:
3266W-1-200LF
HK JDW NO:
103-3266W-1-200LF
Package:
Datasheet:
3266W-1-200LF
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3266W-1-200LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Weight
    425.242847mg
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H 6.35mmx4.31mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±10%
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    4.5mm
  • Construction
    Trimmer Pot
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Base Part Number
    3266W
    PC Pins
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Lead Length
    4.78mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2618
  • Rated Temperature
    70°C
    VERTICAL
  • Rotation Angle
    4320 deg
  • Height
    7.239mm