  • 3292L-1-204MLF
3292L-1-204MLF
advertisement
Manufacturer No:
3292L-1-204MLF
HK JDW NO:
103-3292L-1-204MLF
Package:
Datasheet:
3292L-1-204MLF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ MT CERMET TRIMMER
Step5Bar-code shipping tag
3292L-1-204MLF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 H 9.53mmx3.81mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Lead Wire
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    9.525mm