  • 3292X-1-223LF
3292X-1-223LF
advertisement
Manufacturer No:
3292X-1-223LF
HK JDW NO:
103-3292X-1-223LF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ MT CERMET TRIMMER
Step5Bar-code shipping tag
3292X-1-223LF
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 H 9.53mmx3.81mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    9.525mm
  • Length
    11.05mm