  • 3296W-1-474LF
3296W-1-474LF
advertisement
Manufacturer No:
3296W-1-474LF
HK JDW NO:
103-3296W-1-474LF
Package:
Datasheet:
3296W-1-474LF
Description:
TRIMMER 470K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3296W-1-474LF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.395 H 9.53mmx4.83mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    4.83mm
  • Base Part Number
    3296W
  • Military Standard
    Not
  • Height
    10.033mm