  • 3299W-1-505
3299W-1-505
advertisement
Manufacturer No:
3299W-1-505
HK JDW NO:
103-3299W-1-505
Step5Bar-code shipping tag
3299W-1-505
  • Weight
    992mg
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H 9.53mmx6.10mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    6.1mm
  • Base Part Number
    3299W
  • Military Standard
    Not
  • Height
    9.525mm
  • Length
    10.033mm
  • Width
    6.096mm