  • 3299Y-1-505LF
3299Y-1-505LF
advertisement
Manufacturer No:
3299Y-1-505LF
HK JDW NO:
103-3299Y-1-505LF
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3299Y-1-505LF
  • Weight
    992.233309mg
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H 9.53mmx6.10mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3299Y
  • Height
    9.525mm
  • Length
    10.033mm
  • Width
    6.096mm