  • 3310C-101-104L
3310C-101-104L
advertisement
Manufacturer No:
3310C-101-104L
HK JDW NO:
103-3310C-101-104L
Package:
Datasheet:
3310C-101-104L
Description:
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
3310C-101-104L
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    ±1000ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    9.53mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Size Code
    3820
  • Rated Temperature
    70°C
  • Bushing Thread
    Linear
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Actuator Diameter
    0.125 (3.18mm)
  • Rotation
    300°
  • Ganging Number
    1
  • Size - Body
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H 9.53mmx9.53mmx9.53mm
  • Length
    17.88mm
  • Actuator Length
    0.500 12.70mm