  • 3314S-3-203G
3314S-3-203G
advertisement
Manufacturer No:
3314S-3-203G
HK JDW NO:
103-3314S-3-203G
Package:
Datasheet:
3314S-3-203G
Description:
TRIMMER 20KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3314S-3-203G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.221 H 5.01mmx4.50mmx5.61mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    4.95mm
    3314S
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    5.6134mm